Podvodní pouzdra Canon a Meikon pro Canon Powershot G15


K vynikajícímu kompaktu Canon Powershot G15 je nyní možné zakoupit kromě pouzdra Canon WD-DC48 také o něco levnější podvodní plastové pouzdro Meikon.

Měli jsme možnost krátce v obchodě porovnat obě pouzdra vedle sebe s vloženým fotoaparátem.

Pouzdro Canon WP-DC48

Nový typ podvodního pouzdra v mírně změněném designu, s několika vylepšeními oproti předchozímu typu WP-DC34. Pouzdro má nyní nahoře sáňky pro připojení svítilny/video světla a černý adaptér pro optické připojení externího blesku - do konektoru můžete zapojit jeden konektor s rozdvojkou pro 2 blesky.

- tužší chod spouště, ostatní tlačítka mají hladký chod

- kvalitní zámek s pojistkou, je problém jej otevřít, nehrozí otevření pouzdra omylem

- snadné zavírání pouzdra

- má žlábky pro vytažení o-kroužku pro údržbu

- černý adaptér pro připojení optického kabelu k blesku

V balení naleznete řemínek na krk, poutko na zápěstí pro focení ve vodě, silikonové mazadlo na o-kroužek, difuzér blesku, černý adaptér pro připojení externích blesků a stručný návod.Optický adaptér Inon pro 2 kabely - Double Hole Rubber Bush.


Pouzdro Meikon

Od pouzdra Canon se liší následujícím způsobem - výrobce dodává adaptér předsádek se závitem 67 mm. Tento závit nezasahuje do zorného pole. Nicméně po namontování předsádky či filtru může (v závislosti na síle rámečku filtru) dojít k vinětaci a na snímku můžete vidět černé rohy.

Pouzdro má 2 konektory pro optické připojení externích blesků, těsnění zajišťují 2 o-kroužky. Na spodní straně najdete dvojici závitů na stativ pro připevnění ramena blesku.

- jemnější chod spouště než u pouzdra Canon, naopak ostatní tlačítka jdou ztuha

- velmi špatné zavírání pouzdra

- těsnění je dvojicí o-kroužků, které ale nemají žádnou drážkou na vyjmutí, bude problém je z pouzdra dostat kvůli čištění

- pojistka uzávěru pouzdra se uvolňuje po stisknutí 2 maličkých tlačítek - ta nejsou nijak chráněna ani zapuštěna a jdou stisknout velmi zlehka, takže hrozí otevření ve vodě

- adaptér předsádek nezasahuje do obrazu

- přímo na pouzdru najdete konektory na připojení 2 blesků, ale záblesk interního blesku není nijak odstíněn, budete si muset pouzdro a připojení optických kabelů omotat nějakou neprůhlednou páskou či použít kryt

V balení naleznete řemínek na krk, poutko na zápěstí pro focení ve vodě, silikonové mazadlo na o-kroužek, náhradní o-kroužek, difuzér blesku a stručný návod.


Obě pouzdra mají difuzér pro focení s interním bleskem a shodné ovládání - v manuálním režimu tedy musíte používat současně tlačítko S vlevo nahoře a tlačítky na kruhovém ovladači pak měníte clonu a čas.

Z důvodu značně nedotaženého uzávěru pouzdra a jeho pojistky nelze bohužel pouzdro Meikon doporučit ke koupi.

V textu jsou použity obrázky společností Ocean Leisure Cameras, Inon a Meikon.

Petr a Katka